Ви тут: Головна -> Статті -> Статті | СОС 112 -> У Києві буде служба 112 | 4post.com.ua 27.12.2007
У Києві буде служба 112 | 4post.com.ua 27.12.2007 Друк

У Києві буде служба 112

Через два місяці в Києві пожежна служба функціонуватиме як складова Єдиної служби порятунку "112". Про це в середу на прес-конференції в Києві повідомив радник міністра з питань надзвичайних ситуацій Юрій Зозуля.

Він наголосив, що Україна займає одне з перших місць у цивілізованому світі за кількістю смертей від нещасних випадків - пожеж, актів насильства, ДТП, травматизму на виробництві; причому в більшості випадків це відбувається через недостатньо ефективну, невчасну допомогу спеціальних служб.

Зозуля додав, що одним з показників рівня життя європейців є високий рівень безпеки громадян, захисту особистого і державного майна. Починаючи з 1991 року, в Європі прийняті закони і розроблені стандарти функціонування Єдиної служби порятунку "112". Наявність такої служби в державі є необхідною умовою для вступу будь-якої держави до Євросоюзу, - відзначив він.

"З нинішнього року Україна активно включилася в процес створення власної служби порятунку "112". Цьому, зокрема, сприяло і рішення про проведення в Україні фіналу Чемпіонату Європи з футболу", - відзначив Зозуля, додавши, що ініціатором цього процесу стало керівництво МНС України, яке вивчило досвід країн Євросоюзу, - повідомляє УНІАН.

За його словами, в Києві вперше в Україні і СНД вводиться в експлуатацію обладнання 5-го покоління, яке застосовуватиметься Єдиною службою порятунку "112". Поки що це обладнання працюватиме лише в пожежній службі.

Зозуля відмітив, що подібні комплекси використовують рятувальні служби в Швеції, Іспанії, Румунії, Словаччині, Болгарії.

За його інформацією, особливістю системи 5-го покоління є можливість застосування новітніх технологій, які дають можливість віддалено бачити ситуацію на місці катастроф, оперативно підключати доступні ресурси, координувати дії інших служб (міліції, медиків, вибухотехніків, екологів), оперативно забезпечувати інформацією урядові і регіональні кризові центри.

Зозуля також відмітив, що, за оцінками експертів, застосування системи 5-го покоління в роботі пожежної служби дасть можливість місту з 5-мільйонним населенням економити до 17 млн. євро на рік за рахунок більш швидкого і більш ефективного реагування пожежних загонів.

Джерело: http://www.4post.com.ua/capital/60130.html

 

Хто онлайн

На даний момент 13 гостей на сайті

Авторизация